XIV. Filmový festival Fakulty informatiky ovládla slovenština

Dne 15. května 2014 se uskutečnil již v pořadí XIV. Filmový festival Fakulty informatiky. Tento festival má v Brně dlouholetou tradici. Letos jste mohli zhlédnout snímky různých žánrů od hororů, fantasy, přes romantické filmy, akční snímky, komedie, ale také animovaný film. Z dvaadvaceti snímků jste mohli v soutežní kategorii patnácti z nich hlasovat pro své favority.

Diváci i odborná porota ocenili na prvním místě soutěžní snímek Výjímka v překladu, jehož autorem je Jan Pater.

Příběh studenta Adama vtipně líčí jeho první den na Fakultě informatiky, kde se setkává s novými spolužáky, mluvící jakýmsi nesrozumitelným dialektem. Kdo studuje na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně, ví, že se za tím nesrozumitelným dialektem skrývá slovenština. Zda mu ulehčí zvládnout situaci setkání s krásnou Slovenkou, se dozvíte v závěru této komedie.

Jan Pater a uvedl, že film je inspirován skutečnými událostmi a dívka z filmu je jeho přítelkyní i ve skutečnosti.

U diváků zabodoval na druhém místě snímek Energy, jehož autorem, režisérem a hlavním hrdinou je Matej Pavla. Odborná porota tento snímek ocenila třetím místem. Komedie humorně vypráví o překážkách, které musí hlavní hrdina překonat při cestě za energy drinkem, který potřebuje ke své práci na diplomové práci.

Na třetím místě se v diváckém hlasování umístil animovaný snímek Patálie kocourka Ojocha Jakuba Špiříka.

Druhé místo v hlasování odborné poroty patřilo akčnímu filmu Fallen Angel, který vznikl v režii Jiřího Fabíka a Luboše Ondráčka. Tento zápas mezi fotbalovým hráčem a padlým andělem byl bohatý na propracované efekty.

Ocenění si odnesl i Robert Král (vyučující předmětu Základy filmové řeči a Produkce audiovizuálního díla, divadlení a filmový režisér), pod jehož vedením řada soutěžních snímků vznikla. Studenti předmětu Produkce audiovizuálního díla mu udělili ocenění a titul Filmové Boha.

Foto: Martin Kacvinský

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.