Walter Mitty a jeho tajný život

Americký herec a režisér Ben Stiller ztvárnil v komedii s názvem Walter Mitty a jeho tajný život nesmělého a věčně snícího fotoeditora časopisu Life. V jednotvárném životě se jen těžko potkává s realitou, proto raději žije ve světě vysněném. Snímek v Praze představila společnost Cinemart, do kin ho uvede 26. prosince.

Další role ve filmu doprovázeném distribučním sloganem Přestaňte snít, začněte žít ztvárnili například Sean Penn, Kristen Wiigová, Adam Scott, Shirley MacLaine a Kathryn Hahnová.

Ústřední hrdina se v příběhu mění v dokonalého romantického muže bojujícího za lepší a spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také je ve svých snech cílem obdivných pohledů své kolegyně, kterou do snových toulek často angažuje. I v reálném životě však jednoho dne musí opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií. Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa, což však znamená vydat se na dobrodružnou cestu okolo světa, putovat divočinou a zapadlými kouty planety. Nepolapitelný fotograf-dobrodruh je totiž hvězdou fotožurnalistiky proslulou odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede.

Inspirací pro natočení filmu byla povídka z pera humoristy Jamese Thurbera. Dosud stačila inspirovat filmovou komedii ze 40. let i mnohá divadelní díla. „Tento příběh se nedá zaškatulkovat. Je to komedie, stejně jako drama i dobrodružný příběh. Je to opravdové a zároveň fantasticky nadsazené,“ charakterizoval film Stiller. Podle scénáře Stevena Conrada natočil epickou komedii z 21. století vyprávějící o muži, jehož skutečný život dalekosáhle předčí jeho divokou a bujnou fantazii.

Filmaři se museli vypořádat s nástrahami natáčení uprostřed New Yorku, pak odletět například na Island, kde se přesunuli ze sopek do vrtulníků a pokračovali doprostřed ledového oceánu. Na každé z vybraných lokací se odehrávaly scény, které by se nedaly natočit nikde jinde.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.