Vypsanou fixu letos čeká album, turné a hledání basáka

Nové album, jarní a podzimní turné, ale i konkurz na nového baskytaristu čekají kapelu Vypsaná fixa v letošním roce, kdy slaví 20 let své činnosti. V pořadí sedmé studiové album s názvem Krásný smutný den vyjde 7. března, ve stejný den pardubická skupina zahájí koncertem v Litomyšli své jarní turné nazvané Ve vzduchu je jaro.

„Bohužel řešíme i problém, který nastal s rozhodnutím našeho basáka Mejna odejít z kapely. Je to pro náš všechny velkej smutek, i když jsme to věděli již dlouho. Mejn s námi nahraje ještě nové album a dokonce nám nafotil i nové promofotky, ale faktem zůstává, že hledáme náhradu. Což nebude jednoduchý,“ uvedl zpěvák Michal Mareda vystupující pod jménem Márdi.

Na nové album se Vypsaná fixa připravovala již na konci loňského roku, kdy ve studiu na sečské přehradě vypilovala písně, které na desce budou. Samotné nahrávání se koná v pražském studiu Jámor. „Celé to bude víc syrovější, naturálnější. Trochu návrat do našich začátků. I možná proto jsme se rozhodli pro producenta Ondru Ježka, který má přesně pro tenhle styl to správné cítění,“ řekl Márdi.

Rok 2014 bude pro Vypsanou fixu hlavně ve znamení koncertů. Jarní turné, které skončí 26. dubna v Chrudimi, vystřídají letní festivaly. Hlavní turné k 20 letům kapely se uskuteční na podzim a vyvrcholí předvánočním koncertem ve velkém sále pražské Lucerny.

V té době by již měla skupina mít nového baskytaristu, který nahradí Daniela Oravce vystupujícího pod jménem Mejn. Tan odchází z rodinných důvodů. „Kdo s námi bude hrát na křtu desky na basu zatím nevíme. Poprvé jsme vypsali konkurz,“ podotkl Márdi.

Vypsanou fixu založil Márdi v roce 1994. Debutová deska Lunapark skupině vyšla v roce 1998. V roce 2006 kapela vydala záznam koncertu v ostravském klubu Fabric a DVD nazvané Před náma jedeme my. Album Klenot natáčela ve studiu v Londýně, zatím poslední nahrávka Detaily vyšla v roce 2011.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.