Vstupenky na výstavu Tim Burton a jeho svět jsou v předprodeji

Vstupenky na výstavu Tim Burton a jeho svět, která od 28. března v Domě U Kamenného zvonu představí několik set umělcových kreseb, maleb, fotografií, skic a sochařských instalací, jsou v předprodeji. Výstava ukáže materiál z Burtonova soukromého archivu a tento světoznámý režisér, scenárista a výtvarník ji zahájí osobně.

„Základní vstupenky na výstavu Tim Burton a jeho svět lze zakoupit po 190 korunách v předprodeji na adrese www.ticketpro.cz,“ sdělila Hana Kovaříková ze společnosti AMI Communications. Vstupenky jsou vždy na určitý termín a jejich počet na den je z kapacitních důvodů omezen na 400 kusů. „Zvýhodněné vstupné (např. pro seniory nebo studenty) pořídí návštěvníci pouze v Domě U Kamenného zvonu,“ dodala.

Několik stovek lidí se bude moci dostat také na umělcovu autogramiádu, která se uskuteční v den zahájení. V souvislosti s autogramiádou bude na webu Ticketpro k dispozici omezený počet speciálních vstupenek, bez nichž se zájemci na autogramiádu nedostanou.

Sonda do Burtonova díla poskytne české veřejnosti ojedinělou příležitost k setkání s bohatstvím jeho hororových a zároveň humorně zbarvených světů. Jeho předchozí výstavu viděli poprvé v roce 2009 návštěvníci newyorského Muzea moderního umění, kde ji během pěti měsíců zhlédlo přes 800.000 lidí. Na pražské akci bude k vidění přibližně 500 Burtonových děl.

„Návštěvníci sestoupí do obsáhlého archivu především jeho animovaných projektů, krátkých experimentů i jejich obsáhlé dokumentace a budou tak moci poznat zdroje, jimiž se inspiroval. Budou tu především jeho nikdy nevystavované první kreslířské pokusy, malby, skici, akvarely, koláže i slavné loutky, atmosféru dokreslí zajímavá hudba,“ dodala Kovaříková.

Už 25. března uvede Tim Burton v Praze koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana. Oba tvůrci se akce ve Smetanově síni Obecního domu zúčastní, řekl mluvčí akce Janis Sidovský. Hudba z Burtonových filmů zazní v podání Českého národního symfonického orchestru s dirigentem Johnem Maucerim.

Projekt byl poprvé uveden loni v říjnu v britské Royal Albert Hall. Praha je po Londýnu, Los Angeles a Vancouveru čtvrtou metropolí, kde se představí. Program je sestaven z hudební koláže z filmů Batman, Karlík a továrna na čokoládu, Velká ryba, Střihoruký Edward, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Ospalá díra, Planeta opic, Beetlejuice a Frankenweenie: Domácí mazlíček.

Podrobnější informace jsou na stránkách www.timburton.cz nebo Galerie hlavního města Prahy www.ghmp.cz.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.