Tata Bojs přivezou 16. prosince na Flédu čerstvě vylisovanou Stranu A, aby ji pokřtili na koncertě

Čekání a přípravu na nové řadové album si legendární Tata Bojs zkrátili vydáním speciálního desetipalcového vinylového singlu, který obsahuje nové písničky Antikvariát a S ní. A vzhledem k tomu, že obě písně jsou rovnocenné, kapela jej šalamounsky pojmenovala Strana A. Brněnská Fléda bude jedním ze dvou míst, kde jej kapela pokřtí a poprvé uvede do prodeje. Samozřejmostí je pak speciální scéna, inspirovaná názvem singlu.

„Zdálo se nám, že ty dvě písničky jsou rozdílné a zároveň je něco spojuje. Navíc jsme chtěli, aby náš nový materiál zněl po čtyřech letech trochu překvapivě,“ vysvětluje Milan Cais, proč z již pěti hotových písní na nové album plánované na jaro 2015 padla v případě vinylového SP volba právě na Antikvariát a S ní. „To ale neznamená, že přesně takhle bude znít celá chystaná deska. Toto je jen ochutnávka. Jiné písně jsou zase jiné. A některé nejsou ještě žádné,“ dodává s typickým humorem  Mardoša.

U Tata Bojs je již tradičně vše dotaženo k dokonalosti. Včetně obalu, na němž se zajímavým způsobem snoubí retro a moderna. Základem je kolorovaná fotografie tajemné dívky z roku 1919, kterou Milan Cais objevil ve sbírce starých pohlednic svého souseda Ivana Zapletala. „Když na mě asi mezi dvěma stovkama pohledů vykoukla ta holka, věděl jsem, že dál hledat netřeba. Její pohled mi doslova učaroval. Ruční domalba rtů a šatů ji posouvá až do mírně pop-artové polohy. Grafický designer Honza Matoušek pak skvěle vystihl můj záměr, aby grafika uzavírala časovou osu osudu fotky v současnosti,“ vyznává se zpěvák a bubeník Tata Bojs. 

Speciální koncert ke křtu samozřejmě bude zahrnovat kromě dvou nových písní ze singlu ke kterým vznikají také klipy, i řadu zásadních pecek tatáčovského repertoáru, který přes svoji stálou aktuálnost a mladistvou energii spoluvytváří páteř kvalitního českého rocku a popu posledních pětadvaceti let. Fléda tak bude opět svědkem mimořádného zážitku díky jedné z našich nejlepších kapel.

Koncert Tata Bojs začíná ve ůterý 16. prosince od 20 hodin. Vstupenky v předprodeji stojí 290 Kč, na místě pak budou k dispozici za 340 Kč.

Tata Bojs založili Mardoša s Caisem ještě na základní škole a první koncert absolvovali na hanspaulském festivalu v tělocvičně TJ Spartak Dejvice v roce 1988: Asi málokdo tušil, že ti velmi zábavní, leč poněkud neumětelsky hrající kluci se během čtvrtstoletí vypracují na originální a po všech stránkách profesionální kapelu evropského kalibru. Cesta k tomu vedla od koncertů v pražských klubech, přes první demonahrávku v roce 1992, první spolupráci s Jámorem Ondřeje Ježka při zhudebnění říkánek Josefa Lady, úspěšných koncertech a vydařené akci Tašou ’96 v Roxy k prvnímu regulérnímu albu Ukončete nás…! z roku 1997. Vzestup pokračoval přes stovky koncertů, přelomové album Futuretro z roku 2000, které bylo o deset let později odborníky jednoznačně zvoleno albem desetiletí. Kapela vydala celkem 15 alb, posbírala množství cen a je jednou z nejlepších živých kapel současnosti. Originální, technicky dokonalé, výtvarně objevné a po všech stránkách dotažené pódiové pojetí jejích koncertů je v našich krajích takřka nevídané. Na Flédě Tata Bojs to jednoznačně potvrdí i se svojí novou Stranou A.

Více info na:

http://www.tatabojs.cz/

https://www.facebook.com/pages/Tata-Bojs/91562030507

https://www.youtube.com/user/tatabojstv

 

Facebook událost:

https://www.facebook.com/events/1485726321699633/

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.