Rock for People prověří vozíčkáři z The Tap Tap a Steven Seagal!

Bezbariérový pro vozíčkáře i pro příznivce humoru – takový je letošní festival Rock for People, který až do soboty 5. července probíhá ve Festivalparku v Hradci Králové.

Postarali se o to hudebníci z kapely The Tap Tap, kteří na Staropramen stage vystoupí ve čtvrtek 3. července. Už nyní si však návštěvníci mohou prohlédnout na třech místech výstavu kreslených vtipů o lidech s hendikepem, jejichž autory jsou kreslíři známí především z časopisu Sorry – Jiří Koštýř, Marek Douša, Radovan Rakus, Michal Hrdý, Karel Vrána, Lucie Seifertová alias Pančo, Marek Setíkovský (Setík) či spoluzakladatel Sorry Fefík. Konkrétně v prostoru před hlavní Rock for People stage, Press centru nebo v designovém VIP baru. Kolekce zhruba pěti desítek obrázků upozorňuje na význam černého humoru jako důležité schopnosti komunikovat o vážných věcech s nadhledem.

The Tap Tap_Výstava_Rock for People 2014

Výstava je obrazovým doprovodem turné The Tap Tap Načerno, které je pořádáno na podporu sbírky na dostavbu areálu Jedličkova ústavu a škol. A právě podpoře tohoto projektu přitakal i management jedné z hvězd letošního Rock for People – Stevena Seagala, který vystoupí s The Tap Tap. „Kdyby hudba nebyla naprosto univerzální jazyk, asi bychom se se Stevenem nikdy nepotkali. Ale protože v muzice je možné všechno, zahrajme společně písničku „Frosty“ od Alberta Collinse. Je to bluesové sólo pro Stevenovu kytaru a náš úkol je jeho hru vygradovat až k naprostému šílenství. Potom nás Steven naučí pár chvatů z Aikida a my ho na oplátku svezeme na vozíku po bezbariérové trase na RFP,“ říká Šimon Ornest kapelník a dirigent The Tap Tap.

Právě bezbariérovost je jednou z největších novinek letošního Rock for People. Díky projektu Sbírej víčka, postavíme … Festivaly bez bariér, který realizuje společnost Staropramen, se podařilo vyrobit novou nájezdovou rampu pro vozíčkáře k vlastnímu pódiu před hlavní scénou, a to na bázi vytříděných a recyklovaných plastových víček (ty mohou sbírat a odevzdávat návštěvníci RfP přímo na místě!). V rámci projektu jsou těmito sety vybaveny i další stage, stejně tak v areálu Festivalparku nachází několik set metrů přechodových pásů ulehčujících vozíčkářům pohyb i pobyt na Rock for People. A právě tento nový mobiliář ještě před koncertem vyzkoušejí a pokřtí vozíčkáři z kapely The Tap Tap. A v podvečerních hodinách s nimi pravděpodobně i Steven Seagal…

Sběr víček_Rock for People 2014

Rock for People v Hradci Králové probíhá až do soboty 5. července a vystoupí na něm kapely jako Manu Chao, Biffy Clyro, Madness, Chase & Status nebo Lucie, jejíž veleúspěšné turné na RfP vyvrcholí. Celkem festival, který slaví 20. narozeniny, nabídne přes 200 programových bodů.

Více informací na www.rockforpeople.cz.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.