Prodloužený víkend

Herci Kate Winsletová a Josh Brolin ztvárnili hlavní role v americkém romantickém dramatu Prodloužený víkend, které představila distribuční společnost Cinemart. Do kin je uvede 6. února.

Hrdinku filmu Prodloužený víkend Adele před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s mužem, který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Právě uprchl z vězení, při útěku se zranil a hledá dočasnou skrýš, než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu neublížil.

Postupně se odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh muže, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. Žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta.

„Doufám, že se mi podařilo natočit film, u něhož diváci nebudou předem vědět, co mohou očekávat. Chci je překvapovat, chci, aby na začátku tu nepravděpodobnou romanci zpochybňovali a na konci oběma drželi palce,“ komentoval příběh v distribučních materiálech režisér Reitman.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.