Plzeňský Metalfest Open Air ozdobí rocker Alice Cooper

Největším lákadlem letošního ročníku festivalu Metalfest Open Air, který se v plzeňském areálu Lochotín uskuteční 30. května až 1. června, bude legendární americký rocker Alice Cooper. Zazpívá skladby ze svých slavných desek Welcome to My Nightmare a Hey Stoopid i další hity jako School’s Out, No More Mr. Nice Guy či Poison. Informoval o tom Vladimír Sendler ze společnosti Pragokoncert Bohemia.

„Po loňské monstrózní produkci dánské kapely Kinga Diamonda čeká amfiteátr v Lochotíně na pátém ročníku Metalfestu další velkolepá pódiová show,“ uvedl Sendler.

Podle pořadatelů je Cooper největší umělec v dosavadní historii Metalfestu. Na festivalu se dále mimo jiné představí německé kapely Powerwolf, Brainstorm, Arven a Rage, finští The 69 Eyes nebo švédští Grave.

V České republice vystoupil pětašedesátiletý Cooper se svoji tradiční hororovou pódiovou show již několikrát, naposledy loni v červenci v brněnské Kajot Aréně. Rodák z Detroitu (vlastním jménem Vincent Furnier) se počátkem 70. let proslavil jako zpěvák a hráč na harmoniku v rockové skupině Alice Cooper. V roce 1975 převzal její jméno jako pseudonym a vydal se na sólovou dráhu, během níž vydal 19 studiových alb (naposledy Welcome 2 My Nightmare v roce 2011). Otec tří dětí má za sebou úspěšnou protialkoholickou terapii a několik comebacků do hitparád.

Cooperova vystoupení vyvolávala rozruch obzvlášť v 70. letech, kdy ze scény plné hadů a obřích pavouků po litrech prýštila krev. Kromě příšer diváky děsil i sám strašidelně nalíčený Cooper, který v závěru vystoupení zdánlivě přišel pod gilotinou o hlavu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.