Oldboy

Americký herec Josh Brolin jako nebezpečně vyhlížející muž s kladivem v ruce se objeví v titulní roli akčního thrilleru Oldboy. Snímek dnes představila na pracovní projekci v Praze společnost Bontonfilm, která ho do kin uvede od 5. prosince.

Příběh se v kinech poprvé objevil v roce 2003, natočili ho korejští filmaři. O tomto kultovním příběhu prohlásil kdysi Quentin Tarantino, že je „tarantinovštější“, než on sám. Oldboy se nyní vrací na plátna v nové verzi, kterou natočil Spike Lee, autor filmů Spojenec a 25. hodina.

Ve filmu se obyčejný chlapík ocitne zavřený v jedné místnosti, neví, kde je, neví, kdo ho zavřel a proč, nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let.

Najednou se probouzí venku, a dokud nedostane odpovědi a nezchladí svou žízeň po pomstě, nic ho nezastaví. Brzy navíc v telefonu uslyší: Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit a proč jsem tě teď pustil ven?

Snímek vznikl podle scénáře Marka Protoseviche, v dalších rolích se představí Samuel L. Jackson, Elisabeth Olsenová a Sharlto Copley.

Původní korejský thriller Oldboy před lety režiséra Spika Lee uhranul. A když dostal do rukou scénář, který se na originální příběh dívá z trochu jiného úhlu, rozhodl se ho převyprávět po svém.

Josh Brolin (Tahle země není pro starý) kvůli roli přibral pár kilo, aby vypadal jako dobře živený průměrný americký chlapík a hned nato musel projít transformací do člověka, u něhož se do popředí dostávají zvířecí instinkty a který strávil mnoho let cvičením. Šest týdnů prý cvičil choreografii pro scénu, v níž se s kladivem postaví hned pětatřiceti mužům.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.