Noc reklamožroutů uvede v Praze, Brně a Olomouci na 300 reklam

Více než tři stovky reklam z pěti desítek zemí představí opět v Praze, Brně a poprvé i v Olomouci světová show Noc reklamožroutů. Půjde o reklamy na známé i neznámé světové značky, reklamní spoty se světovými celebritami i exotické spoty s neherci, reklamy originální, dramatické, vtipné i dojemné. Informoval Živan Novotný ze sítě multikin Premiere Cinemas.

V Praze se Noc reklamožroutů uskuteční ve středu 26. března v Premiere Cinemas Praha Hostivař. „O týden později se přesune do Brna, kde se poprvé bude konat v kině Scala. Další středu, tedy 9. dubna, budu mít reklamožrouti premiéru v Premiere Cinemas Olomouc,“ dodal Novotný.

Noc reklamožroutů

The Night of the Ad Eaters (Noc reklamožroutů) je světová reklamní show s dlouholetou tradicí. Její zakladatel Jean-Marie Boursicot ji poprvé představil v roce 1981 a z Francie se rychle rozšířila. Show se od té doby koná ve více než 135 městech 40 zemí a každý rok ji zhlédne přes 300.000 lidí. Hlavním cílem je podle organizátorů propagace umělecké kvality reklam, nikoliv podpora jejich komerční stránky.

Boursicot byl filmovým fanouškem už jako dítě. Reklamu si prý zamiloval ve chvíli, kdy uviděl plakát propagující smetanový sýr. Základem jeho sbírky se vzápětí stal krátký snímek o bonbónech, který získal od zaměstnance místního kina. Když Boursicot zjistil, že se nikdo na světě shromažďování reklam nevěnuje, vytvořil v roce 1978 největší soukromý archiv reklamních filmů a spotů. Kolekce obsahuje přes 800.000 kusů, ročně jich přibývá až 25.000. Zahrnuje reklamy 65 zemí světa včetně Česka. To hostilo tuto akci poprvé v dubnu 1996 v pražském kině Blaník.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.