Nejprodávanějším albem roku 2013 asi bude Inzerát kapely Kryštof

Nejprodávanějším albem roku 2013 pravděpodobně bude Inzerát kapely Kryštof, kterého se podle jejího lídra Richarda Krajča prodalo přibližně 35.000 kusů. Deska byla podle informací Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI) loni celkem 11krát na prvním a 13krát na druhém místě prodejní hitparády. Oficiální prodeje za loňský rok IFPI nesdělila, nejprodávanější desku roku oznámí v březnu v rámci předávání cen Anděl. Nahrávka vyšla v listopadu 2012.

Kryštof prožívá nejúspěšnější období své kariéry. Na začátku roku získal dvě Ceny Anděl 2012 pro skupinu roku a album roku. Vedle zlatých slavíků za vítězství v kategorii skupina také získal cenu české stanice MTV za Videoklip roku k duetu s Tomášem Klusem s názvem Cesta. Krajčo navíc získal bronzového slavíka v kategorii zpěváků.

Nejprodávanějším albem roku 2012 se stala nahrávka Tak mě tu máš, které ostravský písničkář Jaromír Nohavica prodal 37.934 kusů. Z dvacítky nejprodávanějších desek v roce 2013 ani jednou nevypadl Racek Tomáše Kluse, nahrávka je v popředí prodejní hitparády již třetím rokem, stala se nejprodávanějším albem roku 2011 a do dnešního dne se jí prodalo přes 60.000 kusů. Mezi úspěšná alba v nedávné minulosti patřila třeba nahrávka Jaromíra Nohavici Ikarus. Celkem 34.427 prodaných kusů pro něj znamenalo vítězství v soutěži Deska roku vyhlašované IFPI za rok 2010.

Podle loňských údajů IFPI se pokles českého trhu s hudebními nahrávkami zpomalil. Celkové příjmy z prodeje hudby se meziročně snížily o šest procent na zhruba 281 milionů korun, prodej digitální hudby stoupl o 63 procent.

Do nového roku vstoupila na prvním místě deska moderních šansonů Český kalendář s texty Michala Horáčka, za kterou již autor dostal platinovou desku za prodej více než 10.000 nahrávek. Na druhém místě je Kryštof s Inzerátem, na třetí ze šestého poskočil Karel Gott s albem předělaných světových hitů Láska je nádhera (Dotek lásky 2).

1. Michal Horáček – Český kalendář
2. Kryštof – Inzerát
3. Karel Gott – Láska je nádhera (Dotek lásky 2)
4. Jana Kirschner – Moruša Biela
5. Různí – Křídla Vánoc
6. Marie Rottrová – Čas motýlů
7. One Direction – Midnight Memories
8. Kontrafakt – Navždy
9. Jaromír Nohavica – Tenkrát / Nostalgie 90. let
10. Hana Hegerová – Zlatá kolekce (1957-2010)

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.