Majáles graffiti & dance battle již znovu v Brně

Tuto středu proběhl na Mendlově náměstí již třetí ročník Majáles graffiti & dance battle. Celá akce vznikla za podpory městské části Brno-střed, Mgr. Libora Šťástky (starosty MČ Brno-střed) a v neposlední řadě díky ASK ČR. Velký dík patří také všem z High Edition, Queens.cz a Red Bull.

Akci která je součástí doprovodného programu Brněnského Majálesu odstratoval v pravé poledne grafitti jam, který se letos zaměřil na 160. výročí narození slavného moravského rodáka a hudebního skladatele Leoše Janáčka. Na zdi proto vzniklo graffiti na téma jeho známého libreta – Přihody lišky Bystroušky.

Kromě graffiti jamu, improvizovaného malování graffiti na zeď v parku, se na náměstí uskutečnil i taneční souboj ve street dance pro účastníky do šestnácti let. Vítězkou se v cca třiceti tanečníků stala tanečnice vystupující pod uměleckým jménem Nell O´Donnell. Krásné druhé místo si vybojovala Eliška.

Nejvíce diváku přitáhl odpoledne právě zmiňovaný battle. „Dance battle vznikl ve spolupráci s tanečním studiem High Edition a porotu pro tento rok tvořili top tanečníci z této street dance crew“ prozradila jedna z organizátorek a zároveň členka poroty Alina Matějová.

Měsíc studentských oslav vyvrcholí festivalem Majáles na brněnském výstavišti již 7.5.2014.
Více o doprovodných akcích a festivalu Majáles se dozvíte na webových stránkách.‎

 

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.