MADE OF METAL: Sirenia uzavírá program festivalu

Program festivalu MADE OF METAL 2014 uzavřela norská skupina Sirenia. Fanoušci tedy nyní znají všech 50 kapel, které vystoupí v Hodoníně ve dnech 15. – 17. 8. 2014. Mezi největší taháky akce bezesporu patří Therion, Ensiferum, Luca Turilli’s Rhapsody a Haggard, na významných pozicích se však předvedou také Amaranthe, Alestorm, Dream Evil, Leaves‘ Eyes, Dark Moor nebo právě Sirenia. Zájem si zaslouží také další zahraniční kapely, které nehostují v ČR příliš často a návštěvníci by si neměli nechat ujít ani zástupce české metalové scény.

Festival MADE OF METAL zná kompletní sestavu kapel pro letošní ročník. V Hodoníně se 15. – 17. srpna 2014 představí na dvou pódiích rovných 50 kapel, které pocházejí z patnácti různých zemí a patří mezi špičky melodického metalu. Mezi headlinery se patří zakladatelé symfonického metalu Therion (SWE), zástupci folkmetalu Ensiferum (FIN), LT’S Rhapsody s filmovým metalem a v neposlední řadě Haggard (GER) kombinující metal s klasickou hudbou. MADE OF METAL 2014 však přiváží mnohé další hvězdy současné metalové scény. Svoji účast potvrdili také Amaranthe (SWE), kteří se v současnosti těší velké popularitě, Leaves‘ Eyes (GER) s neobyčejně úspěšnou poslední deskou, Dream Evil (SWE) se songem Made Of Metal, piráti Alestorm (UK) nebo španělští Dark Moor. Významnou skupinou je také program uzavírající Sirenia (NOR), pro niž je MOM 2014 prvním potvrzeným letním festivalem ve Střední Evropě.

Kromě známých jmen organizátoři na festival přizvali také úspěšné skupiny, které v ČR nehostují příliš často. „Chceme návštěvníkům nabídnout také možnost vidět živě kapely, jež nepatří mezi stálice českých festivalů, například skvělé Edenbridge z Rakouska, živelné Orden Ogan z Německa nebo maďarskou Dalriadu. Premiéru v ČR bude mít na MADE OF METAL také švédská kapela Gormathon,“ uvedl jeden z organizátorů.

Fanoušci se mohou kromě toho nejlepšího z power, folk a symphonic metalu těšit také na zástupce dalších stylů. „Jsme rádi, že se nabídka kapel rozšířila také o industriální Desdemonu z Polska nebo mnohé české kapely, mezi nimiž bychom našli například legendární zástupce black metalu – Root,“ doplnili pořadatelé.

Více informací najdete zde www.madeofmetal.cz nebo na www.facebook.com/madeofmetalfest

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.