Made of Metal: Metalové kapely dobyly Hodonín

Ve dnech 15. 17.srpna proběhl v Rohatci u Hodonína první ročník festivalu Made of Metal. V rámci nabitého programu vystoupily kupříkladu kapely Wisdom, Leaves’ Eyes, Haggard, Dream Evil, Alestorm, či Luca Turilli’s Rhapsody.

V pátek se v Rohatci u Hodonína vůbec poprvé otevřely brány areálu festivalu Made of Metal. Část areálu tvořily zastřešené hangáry, ve kterých se mohli metaloví fanoušci ukrýt před deštěm i sluníčkem.

Program na obou pódiích byl vyladěny, aby se jednotlivé kapely kryly pouze o pár minut, takže během chystání bylo vždy možné zajít se podívat co se děje na druhé stage. Pravdou je, že i tak člověk místy nevěděl kam dřív skočit.

První část festivalu byla laděná melodicky. Na hlavním pódiu odstartovali čeští Porta Inferi, proti nim spustili svůj hymnický symphonic taktéž domácí Passion of Hate.

Vystoupení německých Atrocity si asi jen málokdo nechal ujít. Zvuk byl sice z začátku trochu horší, ale to nemohlo nikomu zabránit si tento energetický koncert užit. Frontman kapely Alexander Krull zapojoval celou dobu publikum. V jeden moment se udála velmi vtipná situace, kdy security odmítal nechat vylézt dvě děvčata na pódium. Krull s ním začal diskutovat, že na festivalech všude na světě se jedná o běžnou záležitost, a tak po chvíli přemlouvání přece jenom děvčata na pódium pustil.

Druhá páteční maďarská kapela – Wisdom je velmi energetická partička hrající powermetal. Nadšení fanoušci hltali song za songem. Jako další pecka se toho večera ukázali skvělí skotští Alestorm. Kapela však od začátku svého vystoupení problém s technikou, který si však kapela pomocí kabelu opravila sama.

Show, kterou přinesla Luca Turilli’s Rhapsody byla téměř bezchybná. Program spojoval novější i starší éru kapely. Kapela vystoupyla na Made of Metal v kompletní sestavě a to i přes nedávné poranění ruky kytaristy Dominique Leurquina. Pódiu vévodila velká videoprojekce, která místy odváděla pozornost od skutečného dění na jevišti.

V pokročilých hodinách nastal čas pro norskou skupinu – Sirenia. Po tomto koncertu se mohly fanoušci konečně uložit ke spánku a načerpat energii do druhého dne festivalu.

Nezapomeňte si prohlédnout i celou fotogalerii z pátku!

Made of Metal

V sobotu ráno se fanoušci metalu začali pomalu scházet, kolem desáté hodiny se z areálu již řinuli první metalové tóny. Na hlavním pódiu odstartovali sobotní program kolem poledne brněnští Eagleheart. Bohužel měli smůlu, že krátce po jejich úvodu se spustil déšť v němž setrvalo pouze pár desítek příznivců. Naštěstí déšť netrval nijak dlouho a lidé se zase začli scházet.

Zajímavou podívanou pak přinesli němečtí Orden Ogan, na podium se ukázala kapela v převlecích z poslepovaných z kombinéz, hokejové výzproje či pneumatik. Folkpowerová kombinace si jistě za tento výkon získala pár nových fanoušků. Že metal nemusí dělat jen tvrdí chlapy dokázaly jistě švédské krásky Crucified Barbara, které oslnili ne jednoho diváka.

Skoro hodinu trvalo týmu připravit stage pro německý metalový orchestr Haggard. Fanoušci si tuhle skupinu mohli vychutnost skoro 90 minut. Haggard představuje velmi početné společenstvo, kromě klasických nástrojů používají třeba housle, violu, violoncello, klavír či flétnu.
Bohužel pro fanoušky znavené celodenní dávkou metalu bylo toto hodinu a půl dlouhé vystoupení zcela vyčerpávající. Jistě proto se značná část publika odebrala spát. Což ale byla chyba jelikož na řadu přišla švédská kapela Dream Evil, ketrá i přes velmi pokročilou hodinu zahrála výtečně.

Nezapomeňte si prohlédnout i celou fotogalerii ze soboty!

Made of Metal

I přes unavenost některých metalistů, byla neděle dalším nabitým dnem. V neděli se na řadu dostali kapely jako Gormathon, Heidelvolk, Amaranthe či Therion.

Gormathon – švédká deathmetalová kapela v čele s ďábelským Tonym Sunnhagem odehráli již kolem třetí hodiny výtečnou show, na kterou se schromáždil pořádný kotel diváků.

Následná kapela Heidevolk k nám zavítala z Holandska. Kapela přijela na festival Made of Metal již o den dříve, aby si užila výtečného českého piva a zdejší atmosféry.

Therion jako jeden z největších taháku festivalu sebou přivezl výtečnou show. Tato švédská sestava je považována za zakladatele symfonického metalu. Snad nikdo se při koncertu nedíval jinam než na nádhernou Sandrou Laureano. Therion bylo výtečným zakončením tohoto skvělého festivalu!

Nezapomeňte si prohlédnout i celou fotogalerii z neděle!

Made of Metal

Děkujeme a doufáme, že příští rok znovu zažijeme božskou atmosféru festivalu Made of Metal!

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.