Made of Metal – hvězdy druhého dne

Ve dnech 15. – 17. srpna 2014 se v Hodoníně uskuteční první ročník open-air festivalu s názvem MADE OF METAL. Návštěvníci budou mít příležitost vidět výběr těch nejlepších světových kapel z oblasti folk metalu, symphonic metalu a power metalu. My vám nyní přinášíme přehled sobotních interpretů.

Eagleheart

Brněnská power metalová skupina Eaglehart loni oslavila deset let své existence a nemá se za co stydět. Kromě toho, že si jako předkapela zahráli například s Dragonforce, WASP, Axxis nebo Elvenking, mají za sebou spolupráci s Rolandem Grapowem. Právě pod vedením srdce skupiny Masterplan jim vzniklo album Dreamtherapy, které vyšlo jak v Evropě, tak USA. Zajímavostí je, že na nástupce tohoto alba věnoval kapele Made of Metal finanční prostředky.

Krampus

Folk metal z Itálie přivezou tito mladíčci, kteří se sice dali dohromady až v roce 2010, ale nijak se to neodráží na kvalitě jejich hudby. Poslední album Survival of the Fittest jim vyšlo předloni a z loňska mají dva nové singly, tudíž na sebe nový materiál zřejmě nenechá dlouho čekat. Novou posilou je jim také bubeník ALFREDO MACUZ, tak jej nezapomeňte podpořit.

Pathfinder

Cestu rozhodně neztratíte s touto symfonickou power metalovou skupinou z Polska. Ta se poprvé představí v nové sestavě – s novým zpěvákem z USA, kterého hledali od dubna 2013, kdy skupinu opustil stávající zpěvák Simon Kostro. Umělcům bude sekundovat i půvabná sopranistka Agata Lejba-Migdalska, tak neváhejte a ponořte se s nimi na chvíli do vln epického metalu.

Orden Ogan

Orden Ogan založili dva Sebastianové (Grütling a Levermann) v roce 1996 a obohatili tak svět o kvalitní metalovou skupinu. Jejich power metal je křížen folkem i progresivem a že to funguje potvrzuje například řádka vystoupení na velkých festivalech. Jejich poslední počin To The End je z roku 2012 a brzy se dočká pátého bratříčka.

Crucified Barbara

Potěchou pro mužské oko i ucho rozhodně bude vystoupení skupiny Crucified Barbara. Tyto čtyři nezkrotné děvy ze Švédska na Made of Metal přivezou kromě sebe i opravdu čerstvé album In the red, které vydají 10. srpna.

Stream of Passion

Holanďané Stream of Passion přivezou kromě svého progresivního gothic metalu také nové album A War of Our Own, které spatřilo světlo světa 18. dubna, a to i díky organizátorům tohoto festivalu. Středem skupiny je charismatická Mexičanka Marcela Bovio.

Leaves ´Eyes

Skupia Leaves´s Eyes byla založena v roce 2003 a jedná se o německo norské symfoniky, jimž velí zpěvačka Liv Kristine s growlujícím Alexandrem Krullem. Mají za sebou několik alb, tím posledním je Symponies of the Night, které vypráví o ženách z historie a mytologie, které musely bojovat s nepřízní osudu.

Haggard

Haggard, to je velká parta německých hudebníků, kteří ve své show snoubí metal s vážnou hudbou, doom i death metalem a to vše pod rouškou zábavy a kvalitního posb, lechu. Haggard vydali zatím pět alb, přičemž to z roku 2008 s názvem Tales of Ithria je považováno za mistrovské dílo z oblasti symfonického a atmosférického metalu.

Dream Evil

Právě se skupinou Dream Evil ze Švédska si budete moci z plna hrdla zařvat „Made of Metal“ u jejich stejnojmenné písně. V České republice se totiž ukáží po jejich dvouleté pauze, ve které pracovali na novém materiálu. Věříme, že jejich heavy power metal oceníte!

Plakát festivalu Made of Metal:
Made of Metal - Plakát
Více informací na: www.madeofmetal.cz

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.