V Lucerně se budou promítat filmy i v malém sále

Vedle velkého sálu kina Lucerna byl dnes slavnostně zahájen provoz druhého, menšího kinosálu. Má něco přes padesát sedadel a dramaturgicky bude sloužit hlavně jako alternativa k hlavnímu sálu kina. Sedadla zdobí portréty předních československých i světových filmových tvůrců, včetně podobizny Miloše Havla, spolumajitele Paláce Lucerna a zakladatele barrandovských ateliérů na čestném místě uprostřed první řady.

Hlavní kinosál Lucerny koncem letošního roku oslaví 105 let existence. V prostoru, kde vznikl dnes otevíraný malý sál, bývala před více než 70 lety soukromá projekční místnost spolumajitele Paláce Lucerna Miloše Havla. Sál tehdy sloužil především soukromým předpremiérám filmů, které vznikly pod hlavičkou produkční společnosti Lucernafilm.

Po znárodnění byl sál zrušen a stavebně rozdělen na několik menších místností, které v průběhu let sloužily různým účelům. Poté, kdy se současný majitel v roce 2012 rozhodl vrátit prostor původnímu účelu a zřídit zde kinosál pro veřejné projekce, se uskutečnila kompletní rekonstrukce.

Podle webových stránek kina se v malém sále začne promítat už od pátku, od pondělí 13. ledna se v něm uskuteční přehlídka filmů Ingmara Bergmana. Ve spolupráci s distribuční společností Film Europe bude promítnuto celkem osm jeho stěžejních titulů.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.