Jack Ryan: V utajení

Chris Pine se objeví v titulní roli amerického filmu nazvaném Jack Ryan: V utajení. Jeho přítelkyni ztvárnila Keira Knightleyová, Kevin Costner jeho šéfa a hlavního padoucha Kenneth Branagh. Představila ho společnost Cinemart, do kin ho uvede od 30. ledna.

Hrdinou thrilleru je tajný agent Jack Ryan. Na plátně se objevil už ve filmech Hon na ponorku, Vysoká hra patriotů, Jasné nebezpečí a Nejhorší obavy. Režisér Kenneth Branagh ve svém snímku obsadil do hlavní role Chrise Pinea, herce, který už omladil kapitána Kirka ze série Star Trek.

Vzhledem k nízkému věku toho má Jack Ryan za sebou poměrně dost – těžké zranění z války v Afghánistánu, které ho málem doživotně zmrzačilo, náročnou rekonvalescenci, doktorát z ekonomie a práci ekonomického analytika v CIA, kterou před svým okolím i před vlastní ženou tají. Když zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem, je vyslán do Moskvy, aby zjistil, co se děje. Setká se zde s oligarchou Viktorem Šerevinem, který osnuje plán, jenž může zásadně otřást světovou stabilitou.

Zdánlivě má k dispozici všechny trumfy, včetně Jackovy přítelkyně, která se rozhodla svého milého na moskevské služební cestě překvapit. Pokud má Jack Ryan všechny zachránit, musí se z úředníka proměnit v chladnokrevný stroj na zabíjení. Přitom se ovšem tváří jako skautík na výletě, jak mu v jednom záběru jeho šéf vytkne.

Podle režiséra Branagha bylo výhodou, že studio Paramount neadaptovalo některou ze 13 novel spisovatele Toma Clancyho, v nichž agent Jack Ryan vystupuje, ale z dostupných informací zrekonstruovalo klíčovou část jeho životního příběhu. „Díky tomu se nám podařilo stvořit hrdinu, který má sice brilantní mozek, ale jinak je normální,“ komentoval to Branagh.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.