Hvězdy elektroswingu Parov Stelar chtějí po Praze a Hradci dobýt Brno

Jedni z headlinerů festivalů Rock For People a Colours of Ostrava, průkopníci tzv. elektroswingu Parov Stelar Band, kteří vloni vyprodali měsíc dopředu pražskou Incheba arénu, se vrátí do Česka. Tentokrát se v jejich hledáčku objevilo Brno.

„Skupina zahraje v pátek 14. března v pavilonu G1 v kompletní sestavě The Parov Stelar Band. Přiveze nový program, ve kterém kromě největších hitů zazní i novinky, které muzikanti během poslední pražské návštěvy nehráli,“ uvedl za pořadatele Roman Helcl.

Na počátku základní kapely elektroswingu coby jednoho z nejoblíbenějších party žánrů dneška stál rodák z rakouského Lince Marcus Füreder – dnes známý právě jako Parov Stelar, původně DJ, ale zároveň velký fanoušek jazzu, swingu a blues.

Když mu prý jednoho dne začala přeskakovat deska oblíbené Billie Holiday, napadlo ho spojit vzdálené hudební směry. Do hitu jedné z největších jazzových zpěvaček, jehož část gramofon přehrával kvůli škrábanci pořád dokola, dodal rytmus a velký objev byl na světě.

Zvrat nastal v roce 2004, kdy Marcus začal koncertovat pod jménem Parov Stelar a založil vlastní nahrávací společnost Etage Noir Recordings. Spojením elektronické hudby s živými nástroji a specifickou atmosférou vycházející ze 30. let 20. století se mu podařilo stvořit nezaměnitelnou hudbu.

„Parov Stelar později ke svému vystupování zval další a další hudebníky, až vznikl šestičlenný The Parov Stelar Band, se zpěvačkou Cleo Panther. Jejich strhující show je vyhledávána příznivci po celé Evropě i v zámoří,“ popisuje Nina Fialová z pořádající agentury Art-Ist Agency.

Parov Stelar Band jsou u nás velmi populární. Vyprodali pražskou Lucernu i Incheba arénu, byli jedněmi z hvězd festivalu Colours of Ostrava v roce 2012 a vloni zazářili na hradeckém Rock for People. Vstupenky na brněnský koncert nabízejí předprodejní sítě Ticketportal a Ticketpro od 790 korun za základní cenu vstupného, přes VIP za 990 Kč až po VIP gold za 2 490 Kč.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.