Horror film uspořádá soutěž nezávislých snímků Noc hororožroutů

Televizní stanice Horor film uspořádá soutěžní přehlídku nezávislých snímků Noc hororožroutů. Krátkometrážní filmy se v ní budou ucházet o Cenu Nosferatu, spojenou s finančním příspěvkem na další filmový projekt. Oznámil František Malina, mluvčí Československé filmové společnosti, která televizní stanici dostupnou v kabelových a satelitních sítích provozuje.

Noc hororožroutů bude vysílána od 13. února vždy třináctého dne následujícího měsíce. Držitele ceny vybere devítičlenná porota složená z žánrových specialistů, odborníků a fanoušků. Kromě finančního příspěvku 20.000 Kč na další filmový projekt vítěz může počítat také s producentskou podporou ze strany Horor film TV. O další ceně, Ceně diváků, pak rozhodnou samotní diváci prostřednictvím hlasování na Facebooku.

„Noc hororožroutů je výrazem našeho uznání obdivovatelům tohoto žánru a Cena Nosferatu naší výzvou všem známým i neznámým, především českým a slovenským tvůrcům, kteří se hororem zabývají. Víme, že v této oblasti jich působí celá řada. Přitom nemají téměř žádnou příležitost svou tvorbu uvést v televizích,“ uvedl Leoš Pohl, jednatel Československé filmové společnosti, do níž spadá jak Horor film TV, tak nově portál Horror.cz.

Noci hororožroutů se může zúčastnit jakýkoliv tvůrce krátkometrážním filmem s datem vzniku nejpozději v roce 2005. Jejich stopáž se musí pohybovat od jedné do padesáti minut. Snímky ve stanoveném formátu lze doručovat do 13. května. Ocenění budou oznámena o měsíc později prostřednictvím facebookové stránky nebo na webu.

Horor Film vysílá od loňského února denně od 24:00 do 5:00, ve všech významných českých a slovenských kabelových, satelitních a IPTV televizních sítích. V České republice a na Slovensku si stanici předplácí přes 500.000 domácností.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.