Festival Votvírák: 80 tisíc lidí, vedro a smršť kapel!

Festival Votvírák – největší český multižánrový hudební festival zaměřený převážně na rock, pop a hip hop v provedení českých a slovenských interpretů a hudebních seskupení – proběhl od 12. do 14. června 2015 tradičně na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích.

Pátek 12.6.2015
Páteční den festivalu Votvírák byl ve znamění obrosvkého vedra a žáru slunce které prohřívalo plochu letiště Boží Dar celý den až do západu.

Úderem 14 hodiny odstartovala festival Votvírák kapela Imodium svým vystopením na Kofola Central Stage. Fanoušci hudby se dále mohli těšit na jména jako: Fast Food Orchestra, Alkehol, UDG, Xindl X, Ewa Farna, Mandrage, Ine Kafe, Mig 21, Horkýže Slíže, Vypsaná Fixa, Škwor.

UDG - Votvírák 2015

Pro skalní hudební fanoušky byla připravena festivalová nonstop zóna s bohatým hudebním programem.

Sobota 13.6.2015
Sobotní ráno pokračovalo ve znamení horka a mnoho lidí plní energie vydrželi fungovat nonstop od pátečního dne. Brány festivalu se pro fanoušky otevřely okolo 10 hodiny ráno.

Program festivalu Votvírák pokračoval ve stejném rytmu jako v pátek. Připraveny byla jména jako: Jaroslav Uhlíř, Sto Zvířat, No Name, JAR, Divokej Bill, Wohnout, Arakain & Lucie Bílá.

No Name - Votvírák 2015

Odpoledne se nad Milovické letiště dostala bouřková fronta, která přinesla očekávané osvěžení hudebních fanoušku. I přes vrásky na čelech lidí kteří měli na starost stage a báli se o bezpečnost návštěvníku se vše až na malý posun programu obešlo bez jediného problému. Tímto velký hold pořadatelům kteří problém zvládli na 1*!

Párty následně pokračovala opět v nonstop zóně která simbolicky uzavřela 9. ročník festivalu Votvírák okolo 6 hodiny ráno.

Neděle 14.6.2015
Nedělní ráno bylo ve znamení balení, uklízení a odjezdu návštěvníku. Zde opět musíme dát velkou poklonu pořadatelům kteří od minulých ročníků zajistili velice hladký odjez aut bez kolon které dříve byli součástí odjezdu. Zároveň velký dík patří policistům za kvalitní kontrolu řidičů odjíždějících automobilů. Kdyby to tak bylo na všech festivalech.

Návštěvníci - Votvírák 2015

Nezbývá než se za celou redakci rozloučit a očekávat co si pro nás pořadatelé připraví na další ročník ve kterém festival Votvírák oslaví své „kulaté“ 10. narozeniny. Vstupenky na tento jubilejní ročník jsou již k zakoupení zde.

Nezapomeňte si prohlédnout celý fotoreport z festivalu Votvírák!

2 Komentáře

 1. Mkm

  17.6.2015 v 15:49

  Odjezd bez kolon? Tak to jsme asi byli na jiném festivalu. Minimálně dvě hodiny jsme jeli ke kontrole k policistům a než jsme vyjeli z areálu to byli také minimálně dvě hodiny. Vážně bez kolon?
  Jinak to bylo super!!

  • KultMag

   17.6.2015 v 17:03

   Nám se kolona opravdu vyhnula. Ale co víme z reakcí od dalších návštěvníku tak vše proběhlo daleko lépe než minulý ročník.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.