Dvacátý Rock for People slibuje party s hvězdami i radost z objevování nových kapel

To nejlepší z mamutích hudebních akcí i vyprofilovaných showcasových přehlídek z celého světa nabídnou už za měsíc pořadatelé jubilejního dvacátého ročníku hudebního festivalu Rock for People. Návštěvníci Festivalparku v Hradci Králové budou moci vybírat z pestrého menu o více než 200 položkách. Objevují se na něm legendární kapely i nejžhavější jména současné scény, matadoři, kteří ovlivňovali běh hudebních dějin, ale i mladé talenty, jež budoucnost teprve začínají psát, pestrý kaleidoskop hudebních stylů od soudobého electro, přes rock ve všech jeho podobách až po ska. 

Společnými jmenovateli převážné většiny interpretů na čerstvě zveřejněném programu jsou energie, živelnost, vynikající a strhující živé sety nebo, anglicky, leč výstižně řečeno, party drive. „Půjde o čtyři dny festivalu v jeho původním významu – s mnoha překvapeními, proměnami, spontánními akcemi, originální vizuální show, emocemi a samozřejmě koncerty – těmi plánovanými i náhodnými spojeními muzikantů třeba na ústřední asfaltové runwayi,“ říká Michal Thomes za pořadatelský tým Rock for People, který připravil na červen speciální kampaň pracující s reálnými návštěvníky festivalu a jejich očekáváními…

Oslavy 20. narozenin RfP propuknou již ve středu 2. července vyhlášeným Večírkem pro nedočkavé, který má letos formu samostatného malého českého festivalu. Od 3. do 5. července pak naplno vypukne největší letní party v České republice. Poté, co nesmrtelné hity MANU CHAO navodí pohodovou letní atmosféru, přitopí pod kotlem legendární zakladatelé ska MADNESS a teplota na stagei i pod ní ještě stoupne s koncertem nejžhavější současné rock’n’rollové kapely BIFFY CLYRO headlinující například americké Coachelle. Před pár dny zahájené a okamžitě fantasticky přijaté halové turné na RfP v open air podobě završí LUCIE.
Rock for People 2013

Svá kouzla na Rock for People předvedou elektroničtí mágové CHASE & STATUS a NETSKY LIVE. Mladší publikum dost možná zanechá hlasivky na koncertě TOMA ODELLA, novozélandských THE NAKED AND FAMOUS nebo energických BLOOD RED SHOES. Dále zahrají ikoničtí spoluzakladatelé stylu grunge, američtí THE AFGHAN WHIGS nebo stále sociálně vyhranění ASIAN DUB FOUNDATION. Z plejády očekávaných zážitků vystupuje už nyní do popředí hvězda akčních filmů STEVEN SEAGAL, jenž se na RfP představí se svou formací coby ceněný bluesman.

Vstupenky v ceně 1 490 Kč lze zakoupit na www.ticketsforpeople.cz, ale pozor z této edice zbývají poslední stovky kusů vstupenek! Po vyprodání stoupne cena lístků na 1 650 Kč.
V prodeji jsou již také jednodenní vstupenky či vstupenky na Večírek. Více informací na www.rockforpeople.cz.

Své zastoupení budou mít na Rock for People i stálice české hudební scény. Stěží si lze představit, že by se v našich luzích a hájích našel lepší a výraznější headliner, než je legendární LUCIE. Ta v rámci svého comebackového megatour odehraje jediné festivalové vystoupení právě na Rock for People. Svoje narozeniny tu oslaví také CHINASKI, kteří stejně jako Rock for People uzavírají druhou dekádu svého působení na hudební scéně.

Možná ještě důležitější než zvučná jména headlinerů je pro dramaturgy Rock for People snaha přivézt do Čech i interprety, jejichž kariéra v současnosti více či méně prudce startuje. Tak se budou fanoušci moci setkat s energickým dívčím rockerským tandemem DEAP VALLY z USA, belgickými mistry vícehlasé rockové harmonie BALTHAZAR, tajemnými Švýcary KADEBOSTANY, australskými MONEY FOR ROPE, jejichž písně a charismatický projev odkazují až někam k morrisonovským zdrojům, nebo japonským dívčím post-rockovým triem TRICOT z Kjóta.

Hudební program bude zarámovaný řadou aktivit v areálu Festivalparku, desítkami DJ‘s parties nebo workshopů, diskusí, sportovních aktivit (mimo jiné v souvislosti s kompletně vybaveným sport barem v režii generálního partnera RfP Staropramenu)… Po loňském úspěchu je pro návštěvníky opět připraveno festivalové kino v režii Aerofilms, které promítne devět vybraných snímků, mimo jiné Trierovu Nymfomanku I + II, Pěnu dní nebo netradiční road movie Trabantem až na konec světa. Exkluzivně jen na Rock for People bude v předpremiéře promítnut film francouzského režiséra a hudebníka Quentina Dupieuxe Fízlové, hajzlové.

Festivalový areál a camp pro návštěvníky na letišti v Hradci Králové zabírají celkem rozlohu 50 hektarů. Vystoupení probíhají na velké open air Rock for People stage s kapacitou 25 000 lidí, ve stanové Staropramen stage pro 9 000 lidí uvnitř a stejný počet v přilehlém okolí, v menším stanu ZOOT Showcase stage pro 3 000 lidí, ve dvou hangárových scénách a Red Bull Tourbusu. Kromě toho je k dispozici několik DJ´s scén a chill-out zón, které jsou otevřeny až do ranních hodin.

Festivalpark návštěvníků umožňuje RfP rozvíjet společenskou funkci festivalu i osobní komfort návštěvníků. Najdou zde množství atrakcí, odpočinkových zón i pestrého cateringu. Velký důraz je kladen na kvalitu a více než dostatečnou kapacitu všech hygienických zařízení a sociálního zázemí. Zelený charakter festivalu není jen módní frází, ale zodpovědně připraveným a důsledně realizovaným systémem, který zahrnuje mimo jiné i vlastní třídící linku na odpad.

Přesně za měsíc tedy může vypuknout jeden z největších festivalů v České republice, který podává ruku mnoha hudebním stylům a přátelům dobré hudby jak z tuzemska, tak z řady dalších zemí. Do Hradce se opět sjedou kromě českých a slovenských fanoušků také návštěvníci z Německa, Polska, Rakouska a stále častěji i z Velké Británie, Nizozemí, Belgie nebo Francie.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.