Chinaski v O2 areně nabídnou jako hosty No Name i dva sbory

Skupina Chinaski si na oslavy 20 let své existence, které se uskuteční 6. února v pražské O2 areně, pozve slovenskou skupinu No Name, dva sbory a zpěvačku z řad svých fanoušků. Výherkyně soutěže o doprovodný zpěv v písni Dobrák od Kosti, kterou Chinaski vyhlásili, vyberou příznivci z devíti videí umístěných na facebooku kapely do 2. února. Vybraná soutěžící nahradí přímo na pódium v písni Zuzanu Norisovou. Z koncertu vznikne zvukový i obrazový záznam.

„Součástí největšího jeviště, jaké jsme kdy měli, bude takzvaný Golden circle, prostor pro 250 lidí, kam vpustíme každého s nějakým atributem Chinaski, například tričkem nebo čepicí. Chceme mít vepředu ty největší fanoušky,“ řekl zpěvák a lídr skupiny Michal Malátný.

Kapela, která vznikla v roce 1994 z formace Starý hadry, zahraje přes tři desítky svých písní. „Celou show postavíme na nás a našich písničkách. Jako hosty jsme si dále pozvali dva pěvecké sbory, 40 holek z Cancionety Praga a stejný počet kluků ze sboru v Hradci Králové. Takže na závěr by měla být na jevišti stovka lidí. Myslím, že to bude hezké až dojemné,“ uvedl Malátný.

Jako host koncertu vystoupí s písní Na na na slovenská skupina No Name, s níž Chinaski váží mnohaleté přátelské i pracovní vztahy. Koncert je téměř vyprodán, zbývají poslední lístky do nejvyššího patra O2 areny. Kapela očekává návštěvu až 14.000 lidí. „Co se týká přípravy, máme nejhorší za sebou.

I přes očekávanou vysokou návštěvu členové kapely na koncertu nevydělají. Kromě pronájmu haly jsou náklady na vystoupení v její režii. „Nešlo nám o to vydělat peníze, ale chceme k 20. výročí udělat největší koncert v naší historii,“ řekl Malátný s tím, že o náklady vyjádřené „číslem se šesti nulami“ se hudebníci rozdělí.

Ke svému výročí Chinaski vedle koncertu v O2 areně vydali knihu s názvem Poprvé a kompilaci Best Of 20 let v síti. Loni v prosinci převzali diamantovou desku za 400.000 prodaných hudebních nosičů
Sestavu Chinaski tvoří zpěvák Malátný, kytarista František Táborský, trumpetista Petr Kužvart, saxofonista Štěpán Škoch, baskytarista Ondřej Škoch a bubeník Ota Petřina. Chinaski patří k nejúspěšnějším tuzemským kapelám. Skupina vydala osm řadových alb, poslední má název Není na co čekat. Autorsky se na novém albu nejvíce podíleli Ondřej Škoch a Táborský. „Oslavou v O2 areně chceme udělat tlustou čáru a všechny síly soustředit na přípravu nové desku, kterou chceme vydat na podzim,“ dodal Malátný.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.