Česká premiéra kanadských Three Days Grace na Rock for People

Dějištěm dlouho očekávaného prvního vystoupení kanadské rockově- postgrungeové čtveřice Three Days Grace před českým publikem se stane hradecká edice festivalu Rock for People. Tuzemským fanouškům se tato možnost naskytne v pátek 5. června, kdy vystoupí i další hvězdy jako Faith No More, Limp Bizkit či Hollywood Undead. Od 4. do 6. června  se na šesti pódiích Rock for People vystřídá zhruba 100 tuzemských a zahraničních kapel, DJs a dalších uměleckých uskupení.

Čtyřlístek Three Days Grace z Kanady, kde jsou stejně jako v Americe etablovanou formací na tamní hudební scéně, se stane jedním z headlinerů festivalu. O jejich popularitě jasně mluví vysoká čísla ze sociálních sítí a kanálu Youtube.

S dalším potvrzeným headlinerem tak nabývá festival jasnějších kontur, alespoň co se týče zázemí a služeb návštěvníkům. V minulém týdnu byly do předprodeje uvolněny rezervace a možnost zakoupení plochy v kempu a parkovacích zónách. 

Na hradeckou část naváže o měsíc později druhá letošní edice Rock for People – Europe v Plzni naváže v tradičním termínu festivalu od 3. do 5. července. Více informací na www.rockforpeople.cz, vstupenky na oba festivaly jsou v prodeji na www.ticketsforpeople.cz.

Three Days Grace jsou v domovské Kanadě i Americe kapelou velkého formátu se širokou fanouškovskou základnou dokonce i v sousedním Polsku. Což dokazuje přes 8 milionů fanoušků na jejich Facebooku a přes 70 milionů zhlédnutí hned u několika videí na Youtube. Čeští fanoušci do této chvíle neměli jinou možnost, než za koncertem vycestovat za hranice, což se 5. červnem změní.

První den festivalu, tedy čtvrtek 4. 6., na hradeckém letišti zahájí metalcoreová formace Asking Alexandria. A postupně přibudou další zvučná jména

Pátek bude ve znamení splněného slibu ve formě Faith No More, numetalových Limp Bizkit, Three Days Grace, Hollywood Undead nebo Red Fang. V sobotu zazáří například indie objev Bastille, australští Northlane nebo Dead by April. Samotný festivalový areál letos dozná několika změn a vylepšení.

Zázemí pro návštěvníky včetně stanového městečka a parkování má již svou finální podobu, a proto jsme již vypustili rezervace do prodeje. V rámci tradičního festivalparku na hradeckém letišti plánujeme několik změn zahrnujících například přesun hlavního pódia, vstupní brány a další logistické úpravy zvyšující komfort a kvalitu služeb návštěvníkům,“ shrnuje Petr Fořt, jeden ze dvou hlavních organizátorů festivalu.

Letošním generálním partnerem festivalu, jak tomu bylo již po dobu několika předchozích let, se opět stane Staropramen. Tradičně nabídne nejen své pivní portfolio, ale i nealkoholické varianty a limonády.

Rock for People Hradec Králové (4.–6. 6. 2015)

Faith No More

Limp Bizkit

Bastille

Three Days Grace

Hollywood Undead

Asking Alexandria

Red Fang

Rock for People Europe Plzeň (3.–5. 7. 2015)

Parov Stelar

The Ting Tings

Guano Apes

Movits!

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.