V Brně v roce 2014 zahrají Bryan Adams, Smokie a Johnny Winter

Kanaďan Bryan Adams je asi nejzářivější hvězdou populární hudby, která příští rok zahraje v Brně. Čtyřiapadesátiletý zpěvák, kytarista, skladatel a příležitostný fotograf se do Česka vrací pravidelně. Tentokrát vystoupí 18. června pod širým nebem na Velodromu. Přijedou také britští Smokie nebo legendární bluesrockový kytarista Johnny Winter.

Adams patřil zejména v 80. a 90. letech k nejznámějším tvářím rockové a popové scény, fanoušky má také v Česku. K jeho hitům patří skladby Heaven, Summer of ’69 a Run To You. Zatím poslední řadovou desku nazvanou 11 vydal před pěti lety, stále však intenzivně koncertuje. Před dvěma lety přilákal v Praze 12.000 lidí, loni bavil publikum na festivalu Benátská noc. V Brně ještě nehrál.

Už v únoru roztančí klub Fléda jedna z nejrychlejších kapel na světě, energická balkánská dechovka Fanfare Ciocarlia. Tvoří ji muzikanti ze zapadlé rumunské vesničky. „Každý koncert bere kapela nejen jako výzvu, jak roztančit a pobavit publikum, ale také jako cestu, jak zachovat skutečnou identitu a feeling cikánské muziky, který členům Fanfare Ciocarlia předali jejich otcové a dědové,“ uvedl promotér Romek Hanzlík.

V dubnu vstoupí do hudebního života v Brně nový prostor s ambiciózní a široce rozkročenou dramaturgií – Sono Music Club v novostavbě Sonocentra v Žabovřeskách. Špičkovou akustiku oválného sálu vyzkouší například swingový orchestr, který střeží odkaz Duka Ellingtona.

V rámci brněnského JazzFestu zazpívá 25. května v Sono Music Clubu hvězdný Gregory Porter, proslulý díky skvělému barytonu i záhadné čepici, kterou na veřejnosti nikdy nesundává z hlavy. O tři dny později předvede v kulturním domě Semilasso svá kytarová kouzla americký bluesman Johnny Winter s doprovodným bandem.

Zahálet v příštím roce nebudou ani české a slovenské kapely, které často lákají více diváků než zahraniční jména. Na 4. a 5. června ohlásila dvě vystoupení v Kajot Areně znovuzrozená Lucie. Na podzim přijede slovenský Elán s druhým pokračováním Best of koncertu. V listopadu obsadí jeden z pavilonů brněnského výstaviště Daniel Landa se svým Žito Tour.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.